baner

 З 2009 року черкаські альпіністи подорожують гірськими районами Світу з проапором Черкас.

        В 2012 році за ініціативою Черкаської Федерації Альпінізму та Скелелазіння та за підтримки міського голови Сергія Одарича, даний проект отримав офіційний статус.
        Враховуючи світові тенденції розвитку альпінізму, даний проект є реалізацією спортивних амбіцій молодих спортсменів Черкащини, а також втіленням в життя патріотичних спонукань, щодо появи нових українських маршрутів в світовому альпінізмі.
       Основною метою даного проекту є підвищення рівня майстерності альпіністів створення висококваліфікованої спортивної збірної з альпінізму Черкащини, та поява на альпіністських теренах нових черкаських та українських маршрутів на гірські вершини світу.
        У фундаменті проекту закладений дух патріотизму та цілеспрямованості для досягнення вищої мети.
Досліджуючи гірські райони світу, альпіністська громада прийшла до висновку про широкі перспективи розвитку першо-проходжень та першосходжень альпіністських маршрутів. В світовому альпінізмі вже існує така тенденція. Суть та перспектива її полягає у здійсненні першо-проходження на однойменну вершину по новому маршруту, або сходження на безіменну вершину з ціллю присвоєння їй власної назви з подальшою появою на туристичних картах світу.
       Основними пріоритетами проекту є саме першо-проходження на гірські вершини в віддалених та малодосліджених районах світу.
       Першочерговий крок до виконання даного проекту є першосходження на один із багатьох шеститисячників в Гімалаях та присвоєння власної назви – «Пік Черкаси». Здійснення даного заходу планується на липень 2012 року та приурочується до проведення в Україні «Євро-2012» Заключним етапом «Черкаського кроку» є першопроходження черкаського маршруту на самий технічно складний восьмитисячник світу – К2  (8611м.) 
     Втілення в життя цього проекту є великим кроком на шляху становлення черкаського та українського альпінізму загалом на світовому рівні.